HCP Festiwal odwołany – a miało być tak pięknie


Rzeszów to osobliwe miasto. Zbyt wiele się tutaj nie dzieje, chociaż czasem zdarzają się ciekawe inicjatywy. Jedną z nich był Europejski Stadion Kultury, który odbył się tydzień temu. W najbliższy weekend miała się odbyć kolejna ciekawa impreza – HCP Festiwal – na której miałem zagrać razem z The Sabała Bacała. Miała się odbyć, ale się nie odbędzie.

Jaki jest powód? Prozaiczny. Kiepska organizacja imprezy. Nie chciałbym dołączyć do chóru krytyków, którzy wiedzą lepiej i mają jedyną, słuszną rację. To nie takie proste. Zorganizować cokolwiek nie jest tak łatwo. Miałem okazję grać niedawno na przeglądzie zespołów na XX Rzeszowskich Juwenaliach i nawet przy sztabie zaangażowanych osób, masy sponsorów i wsparcia rzeszowskich uczelni nie da się uniknąć zamieszania. Co dopiero jak za organizację biorą się ludzie bez lat doświadczenia w temacie. Przeszarżowali. Tak to niestety się kończy. Szkoda, bo kibicowałem HCP i miałem nadzieję, że mimo wszystko jakoś uda się to zrobić i z roku na rok będzie coraz lepiej. Nie będzie. A miało być tak pięknie...

Na pocieszenie fotka festiwalowej sceny przed demontażem.


5 komentarzy:

  1. A nie, bo z Rzeszowa. Poznaję po samochodach. Heson Music.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale ja nie o tym chciałem. Zanosiło się na to niestety. Szkoda mi Wisza, bo w Rzeszowie jest już spalony. Nasrał sobie na głowę w pięknym stylu, i teraz nikogo nie bedzie obchodziło HCMB czy inne inicjatywy które były spoko.

    OdpowiedzUsuń