Recenzja: Brain's All Gone "Outcast of society" - rock'n'rollowe dziewczęta z Krakowa

Dziewczyny z Brain’s All Gone kojarzyłem do tej pory głównie z telewizyjnym talent show Must Be The Music, gdzie pokazały się jako młoda pop-punkowa grupa, która warsztatowo mocna nie jest, ale tego czego nie dogra nadrobi kolorowym image. Zbyt dobrze to one wtedy nie grały, ale zostawiły po sobie sympatyczne wrażenie, dlatego z ciekawością sięgnąłem po wydaną własnymi siłami debiutancką EP-kę „Outcast of society”.
Studio jednak zrobiło swoje. Słychać, że dziewczęta się ogarnęły i zawarte na płycie cztery numery zagrało równo i na przyzwoitym poziomie. No może oprócz gitary solowej, nad której aranżacją warto mocniej popracować, bo na razie jest najsłabszym elementem muzyki B.A.G. Chyba, że ktoś gustuje w solówkach opartych na czterech dźwiękach.
 
Muszę przyznać, że numery z EPki mnie zaskoczyły. Spodziewałem się prostego, melodyjnego pop-punka zapatrzonego w stary Blink 182, a tak naprawdę pop-punka tu raczej niewiele. Jedynie numer „Depends on u” od początku do końca wpisuje się w klasyczne pop-punkowe brzmienie. Pozostałe numery łączą w sobie utrzymanego w średnich tempach melodyjnego rocka z domieszką grunge’a i zahaczającymi o pop-punka refrenami. Jeżeli miałbym sadzić karkołomne porównania na wyrost to jest tu odrobina stylu Distillers z czasów, gdy Brody przestała nosić irokeza. Sporo tutaj grania opartego na sekcji rytmicznej z ograniczoną rolą gitary prowadzącej. Numery są proste, ale nie prostackie. Brakuje mi tutaj jedynie nieco mocniejszego punkowego czadu i szybszych temp. Zawarte na EPce cztery numery miejscami są zbyt rozwlekłe, co daje nam łączny czas niemal 15 minut, w których można by zmieścić więcej urozmaiconych aranży. Śląski Castet w takim czasie mógłby odegrać materiał ze swojej płyty dwa razy ;) Co do tekstów, to słychać, że Brain’s All Gone to młoda ekipa, ale fakt, że wszystkie piosenki zaśpiewane są po angielsku nie przeszkadza w ich odbiorze.

Płytkę wydano  formie digipaka z kopiowanym CD-R z naklejką. Ładnie to wygląda i widać, że B.A.G. skupia się mocno na całym aspekcie wizualnym.

Dziewczyny z Brain’s All Gone muszą jeszcze nieco pokombinować i popracować nad warsztatem, ale debiutancka EP jest obiecująca. Jeżeli im się nie znudzi granie rocka i będą konsekwentne, to jeszcze mogą być sporym zaskoczeniem nie tylko dla swoich rówieśników. A co nie dograją to nadrobią wyglądem. Zwłaszcza perkusistka.

Brain’s All Gone „Outcast of society”, wyd. Brain’s All Gone, Lipiec 2013

2 komentarze:

  1. Różowe włosy robią swoje :D ale rzeczywiście, muszę Ci przyznać rację, jeżeli chodzi o ich występy w MBTM, też mnie nie zachwyciły, chociaż na pewno zaintrygowały. Od kilku już miesięcy śledzę ich poczynania i podoba mi się, co grają :) Nawet mimo tego, że kawałki są proste :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Różowy potrafi zaintrygować. Najlepszym przykładem jest Rogucki i jego sceniczne crocsy... Prostota broni się na koncertach. Trzeba będzie w końcu zobaczyć dziewczyny w akcji bo widzę, że coraz więcej koncertują.

    OdpowiedzUsuń